Aktualności > Gorąca pułapka

Gorąca pułapka


Od kilku dni temperatura za naszymi oknami wzrasta. Jest ciepło, a będzie jeszcze cieplej. 

Pamiętajmy, że pozostawiony na słońcu pojazd zamienia się w prawdziwy piekarnik - w upalny dzień, w zamkniętym aucie temperatura może osiągnąć nawet do 90 stopni!

Gliwicka Straż Miejska apeluje, by przed opuszczeniem pojazdu zawsze upewnić się, czy wszyscy pasażerowie (także zwierzęta) go opuścili. Wysoka temperatura w czasie jazdy ma natomiast negatywny wpływ na koncentrację oraz samopoczucie kierowcy, przez co zwiększa się ryzyko wypadku, dlatego przed wyruszeniem w dalszą podróż zawsze warto porządnie przewietrzyć pojazd.

Park Handlowy Arena także włączył się w kampanię prowadzoną przez Straż Miejską w Gliwicach - "Gorąca Pułapka". 

Na terenie naszego parkingu, przy udziale Telewizji Polskiejpowstał materiał dotyczący kampanii rolex replica społecznej. 

Nasi agenci ochrony, po raz kolejny pokazali, że są świetnie przeszkoleni! To własnie oni patrolują nasz parking i zwracają uwagę, czy w którymś z pojazdów nie pozostawiono dziecka, czy też zwierzaka.

– Nie łudźmy się, ze jeśli zostawimy lekko uchyloną szybę, to dziecku czy zwierzakowi nic się nie stanie. Podczas upałów, to mało skuteczny półśrodek ­– przestrzegają miejscy strażnicy.

Ty także reaguj! Nie czekaj! Strażnicy zachęcają do interwencji w każdym przypadku, gdy zauważymy uwiezione w nagrzanym samochodzie dziecko czy zwierzę. Oni sami się nie uwolnią.
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera: