Aktualności > Biegamy z sercem

Biegamy z sercem


Z ogromna radością informujemy, że Park Handlowy Arena włączył się w działalność charytatywną. Wspieramy Fundację „Biegamy z Sercem”. 

Fundacja jest organizacją NON-PROFIT powołaną do życia w czerwcu 2013 roku przez trójkę przyjaciół. Celem jej działalności jest pomoc młodzieży niepełnosprawnej oraz dzieciom z domów dziecka. Fundacja otacza opieką Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Gliwicach, Dom Dziecka w Zabrzu oraz Dom Dziecka w Gliwicach. Wspiera także osoby indywidualne. 

Do tej pory, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz wsparciu sponsorów, fundacja zorganizowała 13 akcji sportowo-charytatywnych w których wzięło udział ponad 10 tys. osób! Wartość dobrych uczynków, które udało się sfinansować to kwota 270.000,00 zł - info i link znajdą Państwo tutaj >>>

Biegaliśmy z Fundacją dla WOŚP 10 stycznia i będziemy nadal! W trakcie pierwszego biegu udało nam się wspólnie zebrać48.255,55 zł i 30 euro dla WOŚP. W biegu wzięło udział 1391 zawodników, w tym 46 osób niepełnosprawnych. A przed nami jeszcze 4 wspólne akcje! 

Wkrótce 4. Piknik Sportowy dla niepełnosprawnej młodzieży, podczas którego Fundacja zbierała będzie pieniądze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. 

W programie: 

- Marszobieg dla każdego na 2 km bez pomiaru czasu i klasyfikacji.

- Bieg i Marsz NW na 10 km z pomiarem czasu i klasyfikacją zwycięzców.

- Biegi dla dzieci od 2 do 16 lat na dystansach od 100 do 1000 metrów z klasyfikacją pierwszych trzech osób na mecie.

Najbliższy bieg już 8 maja, dlatego warto zacząć trenować!

Zapisy zostaną uruchomione pod koniec marca, ale już teraz możecie dołączyć do Fundacji „Biegamy z sercem” na facebookui zgłosić swoją chęć udziału w biegu. 
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera: