Aktualności > "Na niebiesko dla autyzmu" w Arenie - 2 kwietnia

"Na niebiesko dla autyzmu" w Arenie - 2 kwietnia

Już w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia, z okazji rozpoczynającego się Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, Park Handlowy Arena zabłyśnie na niebiesko, dołączającym tym samym do akcji „Na niebiesko dla autyzmu”.

Tego dnia w pasażu głównym Parku Handlowego Arena przeprowadzona zostanie również zbiórka na rzecz dzieci z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi. Przez cały dzień dostępni będą również specjaliści z Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej.

„Na niebiesko dla autyzmu” to ogólnoświatowa kampania, polegająca na wyrażeniu solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem przez podświetlenie budynku na kolor niebieski. Do akcji dołączył również Park Handlowy Arena. Już w niedzielę wieczorem, 2 kwietnia, fasada gliwickiej Areny rozbłyśnie wspaniałą iluminacją. Ten szczególny dzień rozpoczyna jednocześnie Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu.

Od godziny 10:00 do 20:00 w pasażu Parku Handlowego Arena odbywać się będą kwesty. Środki zebrane tego dnia zostaną przeznaczone na rzecz tworzonej w Raciborzu przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej Niepublicznej Szkoły Specjalnej „UMIEM” i punktu diagnostyczno-konsultacyjnego dla dzieci z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi z terenu Śląska.

Zbiórka pieniędzy prowadzona będzie przez wolontariuszy zaopatrzonych w oryginalne identyfikatory i lakowane puszki. Zachęcamy naszych klientów do włączenia się do akcji – mówi Wojciech Stokowski, Dyrektor Parku Handlowego Arena.

Dodatkowo w ciągu dnia w punktach informacyjnych „Zapytaj o AUTYZM”, specjaliści z Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej odpowiadać będą na pytania klientów gliwickiego parku handlowego.
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera: