Tymczasowe zmiany w funkcjonowaniu Parku Handlowego Arena Gliwice

Od soboty 7 listopada ograniczona zostaje działalność centrów handlowych.Uprzejmie informujemy, że:

  1. Otwarte pozostają sklepy spożywcze, drogerie, apteki, sklepy z artykułami do budowy i remontu oraz meblowe, sklepy zoologiczne, sklepy oferujące prasę i książki, a także punkty usługowe.
  2. Gastronomia działa w formule „na wynos” i „na dowóz”.
  3. Bez zmian pozostają zasady, dotyczące dystansu społecznego – 1,5 m oraz zasad bezpieczeństwa – obowiązek zasłaniania ust i nosa, dezynfekcja rąk lub robienie zakupów w jednorazowych rękawiczkach.
  4. Obowiązują nowe limity osób w sklepach o powierzchni do 100 mkw. – jedna osoba przypada na 10 mkw. W sklepach o powierzchni powyżej 100 mkw. zasady pozostają bez zmian – jedna osoba może przypadać na 15 mkw. powierzchni.
  5. Godziny dla Seniorów w wieku 60 lat i powyżej obowiązują jak dotychczas – w dni powszedni od 10.00 do 12.00 w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach oraz placówkach pocztowych.
  6. Szczególnej ochronie podlegają Seniorzy w wieku powyżej 70. roku życia. W trosce o bezpieczeństwo uprzejmie prosimy wszystkich Seniorów o zachowanie szczególnych zasad ostrożności podczas wizyty w Centrum.
  7. Młodzież szkolna do 16 roku życia w dalszym ciągu nie może samodzielnie przebywać poza domem w godzinach 8.00 – 16.00. W podanych godzinach zapraszamy tylko w towarzystwie dorosłych.